PODRÓŻNICZY SIERPIEŃ DLA CAŁEJ RODZINY
* cykl bezpłatnych warsztatów podróżniczych *

 

Wihajster Cafe

Gdańsk, Ołowianka 1 (przy Filharmonii Bałtyckiej)

wszystkie soboty sierpnia

godz. 11:30

 

Smaki Ameryki Łacińskiej – przepisowe szaleństwo  |  3 sierpnia 2019

Jeden z najlepszych sposobów na zachowanie żywych wspomnień z podróży to przeniesienie do własnej kuchni smaków zapamiętanych z wyprawy. Ilona Klein-Tragier z Way of Taste, miłośniczka podróży i propagatorka podróżniczego stylu życia, a jednocześnie specjalistka od wyczarowywania najróżniejszych smaków, przeprowadzi nas – za pomocą przepisowej burzy mózgów – przez najciekawsze kraje Ameryki Łacińskiej. Co już znacie, a czego chcielibyście spróbować? Odtworzenie jakich latynoskich smaków Wam się marzy? Poznamy razem ciekawostki kulinarne z tego regionu świata, a do domu zabierzemy wspólnie skomponowane menu do samodzielnego przećwiczenia.

Scenariusz podróży – uszyj go sobie z nami na miarę  |  10 sierpnia 2019

Marzenia o dalekiej wyprawie już są? Pora zabrać się za konkretne planowanie. Jeśli nie jesteś fanem typowych gotowych wycieczek, planowanie i szykowanie się do podróży – szczególnie takiej na drugi koniec świata – to często niezłe wyzwanie, wymagające żonglerki logistycznej. Lila Poszumska i Arek Wójcik, podróżnicy z Todo La Mancha, autorzy książki „Toros bravos sueltos, czyli podróże pewnego małżeństwa”, pokażą swoje tajne sposoby na planowanie długich i dalekich wypraw, wyszukiwanie nietypowych atrakcji oraz nawiązywanie lokalnych kontaktów. Każdy uczestnik wyjdzie z warsztatów z uszytym na miarę szkicem scenariusza własnej podróży.

Zabrać ten widok ze sobą – fotografia podróżnicza  |  17 sierpnia 2019

Podróż to uczta dla zmysłów, a jednym z podstawowych zmysłów podróżnika jest wzrok. Robienie zdjęć to w erze dostępności sprzętów fotograficznych żaden problem (bo zazwyczaj całkiem niezły aparat każdy ma dziś w kieszeni, w swoim smartfonie). Co jednak zrobić, żebyśmy ze zdjęć z naszych podróży byli naprawdę dumni? Co zrobić, żeby poczuć, że to są właśnie nasze wspomnienia zapisane w formie obrazu? Arek Wójcik, pasjonat fotografii podróżniczej, od lat praktykujący i zgłębiający jej tajniki, podzieli się z uczestnikami spotkania swoim doświadczeniem. Jak fotografować na profesjonalnym poziomie, jednocześnie pozostając przede wszystkim podróżnikiem, a nie zawodowym fotografem? Co jest ważne, na co zwrócić uwagę, o czym pamiętać? Jaki sprzęt jest przydatny, a jaki niezbędny? Jak zorganizować się praktycznie, jak się spakować? Jak polować na najlepsze, niezapomniane ujęcia? I jak – już po powrocie – nie utonąć w fotograficznym zalewie?

Dogadać się tam, gdzie angielski nie sięga  |  24 sierpnia 2019

W ogromnej części świata język angielski – tak oczywiste narzędzie porozumiewania się
wielu turystów i podróżników w trasie – na niewiele się przydaje. Region szczególnie nas fascynujący i ukochany – Ameryka Łacińska – to królestwo języka hiszpańskiego. Nasza lektorka Justyna, która poza pasjonatką języka hiszpańskiego jest też zapaloną podróżniczką, a część życia spędziła w Ekwadorze i Argentynie, pokaże nam, jak – bez wieloletniej nauki hiszpańskiego – dogadać się na przepięknej meksykańskiej plaży i nie tylko. Razem potrenujemy podstawowe zwroty, najbardziej przydatne w czasie wypraw słowa i specyficzne dla Ameryki Łacińskiej sformułowania.

Mapa podróży marzeń – Ameryka Południowa  |  31 sierpnia 2019

Podróże w marzeniach to pierwszy krok do realizacji śmiałych planów, ale już samo marzenie i planowanie bywa nie lada atrakcją! Podczas warsztatów rodzinnych przy użyciu kartonów oraz najróżniejszych materiałów recyklingowych stworzymy razem ogromną, trójwymiarową mapę Ameryki Południowej, wytyczając na niej trasy naszych wymarzonych wypraw, umieszczając fascynujące miejsca, które chcielibyśmy odwiedzić, a także zwierzęta, które chcielibyśmy spotkać oraz potrawy, których chcielibyśmy spróbować.

LATO LATINO sierpniowe atrakcje na Ołowiance

28 lipca 2019

La Mancha

© 2019 TODO La Mancha. All Rights Reserved.